PD “DUGA” osnovano je 23.11.2000.g., a odlukom Izvršnog odbora HPS-a od 15.01.2001., primljeno je u punopravno članstvo istog.

Imamo svoj Statut 2013. u kojem između ostalog stoji :

Planinarsko društvo DUGA Rijeka je dobrovoljno, samostalno, interesno i izvanstranačko udruženje građana planinara, ljubitelja prirode i planina te prirodnih i povijesnih znamenitosti u planinama. Svojim radom i djelovanjem među članovima njeguje i razvija planinarske vještine i planinarsku rekreaciju, potičući ljubav prema čuvanju ljepota planinske prirode, prema čovjeku i svojoj domovini. Planinarsko društvo DUGA je sportska udruga koja je član Hrvatskog planinarskog saveza i PS PGŽ.

NOVI STATUT 2015.

Ovo je službeni dio upoznavanja s nama, ali ono što tu ne piše i ne vidi se na prvi pogled je to da smo mi jedna „šašava” ekipa koja osim gore navedenog voli i smijeh, šalu, druženje uz glazbu. To možete doživjeti ako se uputite s nama na jedan od višednevnih izleta. Majstori smo improvizacije, pa često naši izleti izgledaju kao „Robinzonski turizam”. Naravno, uz dužno poštovanje pravila sigurnosti i respekta prema prirodi, prema planini koja ima svoju moć i snagu i to čovjeku da na znanje već pri prvom susretu.

TIJELA DRUŠTVA:

• SKUPŠTINA